Kaulų sultinys

Supermaistas – kaulų sultinys

Kaulų sultiniu mūsų seneliai ir protėviai maitino sunkiai sergančius, kad padėtų jiems atgauti jėgas. Tai šį tą sako apie jo vertę, nes protėvių taikyti metodai paremti ilgais stebėjimais ir praktiškais rezultatais.

Kaip sakoma nauja tai gerai pamiršta sena ir kaulų sultinys yra karščiausia sveikatos madų naujiena, apie kurią rašo New York Times, pasakoja daktaras Ozas ir kiti sveikatos guru, atliekami moksliniai tyrimai bei leidžiamos receptų knygos.

Kaulų sultinys tinka praktiškai visiems ir visais atvejais, kad ir kokių turite nusiskundimų nes jis įtakoja pačią ligų ir antsvorio priežastį, kuri yra nesveikas žarnynas ir dėl to kylantis sisteminis uždegimas.


Kaip žinoti ar jūs kenčiate nuo vidinio uždegimo?

Atsakykite į keletą klausimų.

 1. Ar turite „gelbėjimosi ratą” aplink juosmenį? Tuomet turite ir uždegimą. Riebalinės ląstelės pilvo srityje pačios gamina uždegimą keliančias medžiagas ir kuo daugiau pilvo riebalų, tuo daugiau uždegimo jie kelia.
 2. Ar turite aukštą gliukozės lygį kraujyje? Tai garantuotas signalas jog turite chroniką uždegimą. Aukštas kraujo cukraus kiekis didina uždegiminių ląstelių vadinamų citokinais (angl. cytokines) kiekį kraujyje.
 3. Ar patiriate virškinimo problemų kaip pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas? Dažniausiai tai susiję su nesveiku žarnynu, o nesveikas žarnynas yra pagrindinę sisteminio uždegimo priežastis.
 4. Ar nuolat jaučiatės pavargę? Uždegimo apimtos ląstelės yra nesveikos ląstelės ir jos nepajėgia pagaminti pakankamai energijos, kad jaustumėtės žvalūs ir energingi.
 5. Ar turite odos problemų? Ar oda paraudusi, dėmėta, gal vargina egzema ar psoriazė? Prasta odos būklė yra išorinis viduje siautėjančios ugnies ženklas.
 6. Ar turite alergijų? Gal esate iš tų žmonių primanančių varvantį kraną – nuolat ašarojančios akys ir bėganti sloga? Tuomet turite chronišką degimą.
 7. Ar jūsų veidas paburkęs? Ar dažnai paakiai panašūs į pagalvėles? Tai klasikiniai vidinio uždegimo ženklai.
 8. Ar turite problemų su dantenomis? Dantenų ligos taip pat yra išorinis vidinio uždegimo simptomas.
 9. Ar sergate depresija, jaučiate nerimą, mąstymas tarsi per miglą, sunku susikaupti? Dar vienas išorinis vidinio uždegimo požymis.
 10. Jei esate vyras, ar turite erekcijos sutrikimų? Chroniškas uždegimas yra pagrindinė šios problemos priežastis.

Kiek kartų atsakėte taip? Čia išvardinti tikrai ne visi galimi simptomai, tad jei kūnas siunčia mums tokius signalus laikas įsiklausyti ir imtis kažką dėl to daryti. Pirmas žingsnis gydant sisteminį uždegimą yra išgydyti žarnyną nes daugeliu atveju būtent ten uždegimas prasideda. O išgydžius žarnyną ir numalšinus uždegimą antsvoris ims kristi natūraliai, o sveikesnis kūnas lengviau įveiks bet kokius negalavimus.

Kodėl kaulų sultinys toks sveikas ir naudingas maistas?

Kulų sultinio turėtumėte išsivirti pirmiausia ir vartoti reguliariai siekdami:

 • Atkurti žarnyno sveikatą
 • Palaikyti sveiką ir stiprią imuninę sistemą
 • Atsikratyti alergijų, maisto produktų netoleravimo
 • Stiprinti sąnarių sveikatą ir nebejausti skausmo
 • Puoselėti savo odą, plaukus nagus ir ragus (na kam tai aktualu…)
 • Sumažinti celiulitą
 • Lengvai ir natūraliai numesti svorio ir padailinti linijas
 • Puikiai išsimiegoti ir nubusti pailsėjus
 • Turėti daugiau energijos visą dieną, kiekvieną dieną
 • Jaustis ir atrodyti 10 metų jauniau

Pasirodo vištienos sultinys naudingas ne tik sielai! Ir močiutės bei mamos tikrai turėjo slaptą ginklą patiekdamos vištienos sriubą kai negaluodavote. Visi kaulų sultiniai – jautienos, vištienos, avienos ir kiti yra įprasta daugelio kultūrų tradicinės virtuvės dalis.   Kaulų sultinys buvo senolių būdas panaudoti kiekvieną gyvūno dalį, nieko neišmesti. Kaulai ir kaulų čiulpai, oda ir kojos, sausgyslės ir raiščiai, kurių negalime suvalgyti tiesiogiai gali būti išvirti į sultinį, kuris gausus maistinių medžiagų, lengvai virškinamas, puikaus skonio ir turi didžiulę naudą sveikatai.

JAV Nebraskos  universiteto atlikti vištienos sultinio tyrimai atskleidė kodėl gi jis toks naudingas peršalus ar sergant gripu. Pasirodo amino rūgštys išsiskiriančios į sultinį verdant vištos kaulus mažina kvėpavimo sistemos uždegimą ir gerina virškinimą. Taip pat tyrimas patvirtino jog vištienos sultinys tikrai gali sustiprinti imuninę sistemą ir padėti gydyti tokias ligas kaip alergijos, astma ar artritas.

Ilgas virimo procesas užtikrina jog sultinį bus lengva virškinti ir įsisavinsime visas naudingas maistines medžiagas:

 • Kolageną
 • Gliukozaminą
 • Chondroitino sulfatą
 • Hialurono rūgštį
 • Amino rūgštis
 • Svarbiausius mineralus lengvai įsisavinama forma kaip kalcį, magnį, fosforą, silicį, sierą ir kitus
 • Ir daugybę kitų naudingų sveikatai medžiagų, kurias gauname iš kaulų sultinio

Be abejo sveika, subalansuota dieta ir gyvenimo būdas yra esminiai mūsų sveikatai. Tačiau kaulų sultinys yra elementas, kurį visiems vertėtų grąžinti į savo racioną dėl naudos, kurios negausi iš beveik jokio kito maisto. Reguliariai gerdami ar savo patiekaluose naudodami kaulų sultinį galite palaikyti žarnyno ir viso organizmo sveikatą.

6 būdai kaip kaulų sultinys stiprina jūsų sveikatą

Kaulų sultinio nauda sveikatai

1. Palaiko sąnarių sveikatą

Kaulų sultinys yra geriausias pasaulyje natūralaus kolageno šaltinis.

Tai, ar galite pasilenkę pasiekti kojų pirštus yra labai primityvus bet geras testas jūsų sveikatos būklei įvertinti. Nagi atsistokite nuo kompiuterio ir pasitikrinkite.

Kodėl tai svarbu? Su amžiumi sąnariai natūraliai dėvisi ir tampame mažiau lankstus nes dyla kremzlės ir kyla vis didesnis diskomfortas. Ilgai verdant kaulų sultinį kolagenas išeina iš gyvūno dalių į sultinį ir jį labai lengvai įsisaviname bei panaudojame savo kremzlinio audinio palaikymui, o jos tarnauja kaip minkšta pagalvėlė tarp kaulų ir leidžia jiems slysti be trinties. Taip pat iš želatinos gauname statybines medžiagas statyti ir palaikyti stiprius kaulus.

Kai pirmąsyk pamačiau jog iš kaulų sultinio išsivirta trinta žirnių sriuba kitą dieną pavirto į drebučius nekrentančius iš puodo labai juokiausi.

2. Nauda žarnynui

Tyrimai rodo, kad želatina palaiko žarnyno sveikatą ir kovoja su maisto netoleravimu (pavyzdžiui kviečiams ar pieno produktams). Taip pat gali padėti daugintis gerosioms bakterijoms.

Kaulų sultinys yra lengvai virškinamas ir ramina virškinamąjį traktą priešingai nei daugelis maisto produktų, kuriuos gali būti sunkoka suvirškinti. Juk maistas mums naudingas tik tiek, kiek sugebame suvirškinti ir įsisavinti.

Jei kenčiate nuo dirgliosios žarnos sindromo, Krono ligos, opinio kolito ar rūgštinio refliukso išmėginkite kaulų sultinį, paverskite jį dažna savo raciono dalimi ir jūsų gyvenimo kokybė pagerės.

3. Puoselėja odą

Kolagenas padeda organizmui formuoti elastiną ir kitus odos komponentus atsakingus už odos tonusą, tekstūrą ir bendrą išvaizdą. Štai kodėl kolageną naudoja garsenybės ir žvaigždės norėdamos sumažinti raukšles, paburkimus, celiulitą ir kitus einančio laiko požymius. Jūs taip pat galite atrodyti puikiai ir be brangių kosmetinių procedūrų, tiesiog pasinaudoję močiučių išmintimi.

4. Palaiko imuninės sistemos funkcijas

Kaulų sultinys garsėja savo imunitetą stiprinančiomis savybėmis.

Pavyzdžiui turint pralaidų žarnyną nesuvirškintos maisto dalelės pro pralaisvėjusias jungtis tarp žarnyno paviršiaus ląstelių patenka į kraujotaką. Mes esame sukurti taip, kad įsisaviname iki aminorūgščių suskaidytą baltymą. Tiesiogiai į kraują baltymas neturi patekti, nes tuomet kaip reikės atskirti kur savi audiniai, o kur „nelegalūs imigrantai”. O per pralaidų žarnyną į kraują patekus maisto dalelėms imuninė sistema imasi jas gaudyti ir naikinti po visą organizmą, taip pat gali imti pulti savus audinius kur įsitaisė tie „nelegalūs imigrantai” ir atrodo jog imuninė sistema pašėlo, reikia žmogui duoti ją slopinančių vaistų nes prasidėjo autoimuninė liga.

Taigi jei trumpai – kaulų sultinys gražiai užklijuoja pralaidų žarnyną ir tuo apsaugo mus nuo imuninės sistemos pakvaišimo.

5. Gerina detoksikaciją

Mūsų vakarietiškoje kultūroje toksinai yra norma. Tačiau vien todėl, kad tai tapo norma maiste, vandenyje, ore, kosmetikos ir buities priemonėse nereiškia jog turime su tuo susitaikyti.

Laimei mūsų kūnai turi būdus apsivalyti nuo vidun patekusių toksinų ir pačių ląstelių metabolinių atliekų. Tačiau jei toksinų yra per daug organizmas nebespėja visko išvalyti ir tenka pasitelkti gudrybę „sušluok po kilimėliu ir gal niekas nepastebės”. Taip riebalinės ląstelės tampa toksinų saugyklomis ir jokiu būdu nepasiduos bandymams sulieknėti, nes tas ląsteles atidaryti pavojinga…

Kaulų sultinys laikomas geriausiu detoksikacijos pagalbininku. Kodėl? Jis padeda virškinimo sistemai pašalinti atliekas, stiprina kepenų gebėjimą šalinti toksinus, įneša į organizmo sieros (ypač jei dar pridėsite daržovių, česnako ir prieskoninių žolelių), kuri pačiumpa sunkiuosius metalus ir sudaro junginius, kuriuos organizmas gali išvesti ir pašalinti, suteikia amino rūgščių reikalingų gliutationo formavimui, o šis yra būtinas II fazės detoksikacijai,  palaiko audinių vientisumą padeda organizmui efektyviai naudoti antioksidantus.

6. Palaiko sveiką medžiagų apykaitą

Greta super naudingo kolageno kaulų sultinys taip pat suteikia kitų vertingų medžiagų. Pavyzdžiui 19 amino rūgščių, kurias gauname iš kaulų sultinio atlieka daugybę funkcijų medžiagų apykaitoje įskaitant raumenų audinio statymą ir atstatymą, kaulų mineralų tankį, maistinių medžiagų įsisavinimą ir sintezę, jungiamojo audinio sveikatos palaikymą ir dar tiek daug visko, kad neišvardinsiu. Svarbiausia, kad medžiagos gaunamos iš kaulų sultinio palaiko praktikai visas organizmo sistemas.

Maža to, jis turi sąlyginai nedaug kalorijų, tačiau gausiai mineralų ir kitų medžiagų, kurių dažnam iš mūsų stinga ir svarbiausia – jis išties skanus!

Toliau skaitykite: Kaip teisingai išsivirti kaulų sultinį ir pasidalinkite šia informacija su su draugais 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.