Kaip teisingai išvirti kaulų sultinį

Yra keletas esminių dalykų, kuriuos reikia žinoti norint išvirti gerą, sveikatą atstatantį sultinį. Galite virti sultinį vien iš gyvulinių komponentų, tačiau atlikdamas vištienos sriubos tyrimus daktaras Rennard išsiaiškino jog gyvulinių produktų ir daržovių kombinacija turi sinerginį efektą ir kartu duoda daugiau naudos nei atskirai.

Fallon teigimu svarbu naudoti ir ne visai įprastas gyvūno dalis, pavyzdžiui vištų kojas bei kaklus. Taip pat pageidautina pirkti žole šertų, organiškai augintų antibiotikų ir hormonų negavusių gyvūnų produktus kad gautumėte maksimalią naudą iš sultinio.

Esminiai sultinio ingredientai tai kaulai, riebalai, mėsa, daržovės ir vanduo. Jei gaminate sultinį iš jautienos ar avienos prieš virimą reikėtų pakepti kaulus orkaitėje, kad paruduotų, tai suteiks išskirtinį skonį. Jei sultinį virsite iš žuvies ar paukštienos prie tai kepinti nereikia. Ir įpilkite truputėlį natūralaus obuolių acto į vandenį, kad geriau ištrauktų iš kaulų visus mineralus.

Gaminimo rekomendacijos

  • Sudėkite kaulus į didelį puodą ir įpilkite vandens, kad vos apsemtų.
  • Įpilkite 2 valgomuosius šaukštus natūralaus obuolių acto į vandenį prieš verdant, tai padės ištraukti svarbius mineralus iš kaulų.
  • Užvirkite iš lėto. Verdant mėsą sriubai užverdama greitai kad sultys ir skonis užsirakintų mėsoje, o kai verdamas sultinys norime, kad visos medžiagos ir skonis išeitų į vandenį, todėl užverdame iš lėto.
  • Užvirus sumažinkite ugnį, nugraibykite putas ir virkite mažiausiai 6 valandas ant minimalios ugnies.
  • Vištienos kaulus galima virti 24 valandas. Jautienos kaulus virkite 48 valandas ant mažos ugnies jei norite išgauti viską, kas juose yra vertingo.
  • Galite pridėti daržovių, pavyzdžiui svogūnų, česnakų, morkų, salierų bei prieskonių dėl papildomos naudos.

Pagaminus sultinį jį nukoškite. Jam vėstant paviršiuje sukietės riebalų sluoksnis. Jis saugos sultinį, tad nuimkite jį tik kai ruošitės vartoti sultinį.

Asmeninė pastaba – mano vyras neskaitęs visos neįtikėtinos informacijos apie kaulų sultinio naudą kartais pabamba dėl to, kad man ilgai verdant kaulus tuo sultiniu prakvimpa visi namai. Verdant vien kaulus gal kvapas ir šiaip sau, bet jei pridėsite daržovių ir prieskonių jis bus kur kas malonesnis.


 

Kaip užšaldyti kaulų sultinį

Jei turite išties didelį puodą galite pagudrauti ir išsivirti daug kaulų sultinio vienu kartu. Šaldytuve jį galite laikyti iki savaitės, o šaldiklyje iki 3 mėnesių.

Kaip užaldyti kaulų sultinį

Pravėsusį sultinį išpilstykite į šaldymui tinkamus indelius. Būna pirkti specialių, nors galima pririnkti indelių nuo grietinės ar netgi panaudoti keksiukų kepimo formeles. Užsišaldykite kaulų sultinį  kameroje, o kai jau bus sustingęs perdėkite į jums patogų didesnį konteinerį ar maišelį.

Sultinio ledukus galėsite laikyti iki 3 mėnesių, o skanios ir sveikos sriubos išsivirsite bet kada, nebereikės planuotis sriubą diena anksčiau, kad išsivirti sultinio.

2 mintys apie “Kaip teisingai išvirti kaulų sultinį”

  1. Sveiki ,bandžiau išvirti tokį dalyką .
    Viriau be daržovių ar druskos 6-7h. Gavosi labai labai neskanus ….
    Gal kažką ne taip padarius esu ?

    1. Reikia tą sultinį po to į normalią sriubą piltis, ne vieną valgyti, o jau į sriubą juk ir prieskonių, ir druskos, ir daržovių įsidėsit, tad atsiras tas skonis. Bet naudingiau iškarto su skoniu sultinį darytis – su druska, pipirais, lauro lapais, žolelėm, daržovėm. Visa tai suverta, nusikoši tik sultinį į stiklainiukus, po to juos laikai šaldytuve ir įsidedi sultinio virtusio į žele į verdamas sriubas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.