Sausas odos masažas šepečiu

Limfodrenažinis masažas sausu šepečiu

Apie tai, kas yra limfa, kuo ji svarbi, kas nutinka jai užsistovėjus bei kaip galima ją išjudinti rašiau straipsnyje Limfos svarba detoksikacijai ir imunitetui. Rekomenduoju prieš tęsianti pirmiausia perskaityti jį.

O apie masažą sausu šepečiu, limfodrenažinę procedūrą, kurią galima lengvai pasidaryti namuose sužinojau ne taip seniai ir jau galiu pasidžiaugti pribloškiančiais rezultatais. Kūno šepetį užsisakiau pas „Senelį Šaltį“ Kalėdoms, dabar vasario pabaiga, taigi juo naudojuosi jau du mėnesius.

Nors tai ne vienintelė praktika, kurios ėmiausi sveikatai pagerinti, tačiau būtent šiuo metu pastebėjau ryškius rezultatus, tad logiška išvada jog labiausiai prie jų prisidėjo limfodrenažinis masažas sausu šepečiu.

Kokie rezultatai? Vieną dieną apsižiūrėjusi neberadau savo celiulito. Tikrai jo turėjau, truputį krimtausi dėl to praėjusią vasarą. Ir tiesiog neįtikėtina jog jis ėmė ir dingo bei taip pastangrėjo mano oda, nes dėl savo sveikatos būklės aš nevaikštau, tai kas ant manęs matosi yra daugiau riebaliukai nei raumenys. Taigi jei ant manęs – nuolat sėdinčios, beveik nesportuojančios, priklausomos nuo juodojo šokolado pasimatė toks efektas, tai neabejoju jog jūs galite pasiekti dar įspūdingesnių rezultatų.

Beje ir pilvukas atrodo, tiksliau esu tuo tikra, pagaliau ėmė plokštėti. O po nėštumo ir nėštumo metu suvalgytų daugybės ledų jis buvo jau visai išėjęs iš rėmų, teko išmesti visus turėtus džinsus.

Tarsi to dar būtų negana džiaugsmo šokiui jaučiu jog ir imunitetas sustiprėjo. Paprastai jei tik kas nors nusičiaudėdavo netoliese aš tuoj ir apsirgdavau. O va prieš mėnesį sūnelis iš darželio pasinešė virusą, po viruso turėjom bakterinę infekciją, kosulį ir slogą, kelias dienas su juo pabuvę seneliai apsikrėtė, o aš tik kelis kartus nusičiaudėjau.

Masažas sausu šepečiu limfos tekėjimo kryptimi paskatina nutekėti limfą ir tai detoksikuoja organizmą. Nors šepečių masažuojame tik odą ir išjudiname limfos tekėjimą tik odos paviršiuje esančiuose limfos kanaluose, tačiau tai paskatina visos limfos judėjimą. Taip pat masažas gerina kraujotaką, stimuliuoja prakaito liaukas, atveria poras, pašalina negyvas odos ląsteles ir oda ima gražėti iš vidaus.

Noriu pabrėžti jog tai ne vien kosmetinė procedūra ir ne vien dėl odos grožio ėmiausi šio masažo, kurį taip pamėgau, kad net jei einu miegoti vidurnaktį, vis tiek skiriu dar 15 min masažui šepečiu. Taip pat išsimasažuoju prie dušą ir prieš trumpųjų infraraudonųjų spindulių pirtelę, kuri taip pat išjudino gilią detoksikaciją organizme. Šis masažas teikia dar didesnę naudą vidinei mūsų sveikatai, valo organizmą. Tik sveikas žmogus yra gražus, tik sveiko žmogaus akys ir oda švyti. Beje apie akis – vienos ekspertės teigimu kasdien darantis šį masažą apie 3 mėnesius pasikeičia akių spalva, ji tampa švari ir ryki kaip vaikystėje išsivalius organizmą nuo teršalų.

Nežinau tikslių skaičių kiek limfos išjudiname masažuodamos save sausu šepečiu, tačiau profesionaliai atliekamas limfodrenažinis masažas gali grąžinti iki 78% limfos į cirkuliaciją. Turint omenyje, kad savimasažą galime sau darytis kasdien visus metus manau reguliarumas leis pasiekti net daugiau nei trumpas ir brangus masažo kursas spa salone.


Kaip taisyklingai masažuoti kūną sausu šepečiu

Limfotaka yra kraujotakos sistemos dalis. Limfa yra į ląsteles patekusi kraujo plazma. Joje nėra trombocitų ir eritrocitų, tai didžiąja dalimi vanduo, bet joje yra limfocitai pasirengę naikinti virusus ir bakterijas. Limfa pereina savo kelia limfų kanalais ir patogenus išfiltruojančiais limfmazgiais kad tam tikroje vietoje vėl įsilietų į kraujotaką kur likę toksinai pašalinami kraujui pratekant per blužnį.

Atliekant limfodrenažinį masažą mums svarbu visus judesius atlikti išilgai natūralių limfos kanalų limfos tekėjimo kryptimi. Apskritiminiai judesiai gerai stimuliuoja kraujotaką, tačiau limfos tėkmei suaktyvinti geriau tinka išilginiai judesiai.

Mūsų kūnas yra tarytum sudalintas segmentais, per barjerus limfa neteka. Pavyzdžiui yra atskira kairės ir dešinės kūno dalies limfos sistema. Dar du barjerai yra horizontaliai per juosmenį ir pažastų lygyje. Todėl masažuodami nebraukiame šepečiu per tuos barjerus, dirbame kūno segmento zonoje.

Įdėsiu kelis paveikslėlius, vaizduojančius limfos tekėjimo kryptis, kurios iš esmės sueina link kirkšnių ir pažastų bei video filmukus. Suprantantys angliškai sužinosite dar daugiau vertingos informacijos ir vizualiai pamatysite kaip gali būti atliekamas masažas sausu šepečiu.

Limfos tekejimo kryptis

Dar viena pastaba. Iš pradžių pradėdavau nuo kojų, po to juosmens, rankų ir baigdavau suvesdama viską link pažastų. Tačiau vėliau radau gilesnės informacijos privertusios pakeisti eigą. Juk išties stumti limfą nuo galūnių kai centre ji taip pat užsistovėjusi, lipti ir netekanti yra sunku ir gal ne visai efektyvu. Taigi dabar a pradedu nuo giluminės limfotakos išjudinimo diafragminiu kvėpavimu ir švelniais sukamaisiais judesiais pamasažuodama vietą, kur limfa įsilieja atgal į kraujotaką –  ties raktikauliais. Toliau masažuoju kojas, juosmenį, nugarą, rankas ir krūtinę.

Dar apie krūtis, iš paveikslėlio linijų tai ne visai matosi, tad patikslinsiu jog per visą krūtį nebraukiame, arba tik iš apačios ir per viršų link pažastų, arba dar ir nuo spenelio į šalis. Tas pats galioja ne tik moterims, bet ir vyrams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.